FitBalet je tanečně posilující skupinové cvičení. Střídají se zde protahující a posilující prvky. Klientky, které jsou ‚vyskákané‘ z jiných forem podobných cvičení, se zde přeladí na klidnější notu. Více si užívají překrásných volnějších písní. Posílí se zde zádové svaly, všechny svaly nohou, krásně se formuje zadeček, zlepší se držení těla. Přitom všechny klientky u nás protáhnou zkrácené svaly, zlepší koordinaci pohybu paží a nohou, a hlavně – cítí se žensky, protože ladné pohyby jsou na ženách krásné. FitBalet je zařazen do skupiny cvičení Body & Mind, což v překladu znamená propojení těla a mysli. Neočekávejte na cvičení těžké a náročné choreografie, v první řadě by měla být lekce určena pro širokou veřejnost, dále je koncipována tak, aby nadchla a bavila. Na lekci je velmi důležitá hudba, která není pouze doplňkem, ale určuje rytmus a náladu celé hodiny.

Pro koho je cvičení vhodné?

FitBalet bych doporučila všem ženám, které si jako malé holčičky přály být baletkami, ale mohou dorazit i muži. Dnes si na lekci mohou zavzpomínat a částečně si splnit sen z dětství. FitBalet si zachovalo i pár pojmů z názvosloví klasického baletu, jako například mírný podřep – demi-plié – nebo vytažení na pološpičky – rélévé. Již samotný název Port de Bras v baletním názvosloví znamená pohyb paží. Je tedy jasné, že se bude jednat o posilování paží a zad. Nikdo se však nemusí bát, že by FitBalet nezvládl. Všechny lekce, pokud není kurz uzavřen, jsou sestaveny tak, aby choreografie zvládl každý. Nemusíte se bát, že na lekci budete zvedat nohy někam k hlavě a lámat se v zádech. Dá se ‚baletit‘ i na mnohem jednodušší úrovni s nohama na zemi.

FitBalet je výborné, pokud chcete krásně vytvarovat svaly, posílit zádové svaly a mít krásný rovný postoj.

Jak vypadá hodina?

FitBalet lektor na lekci cvičí všechny choreografie před vámi, začíná se nejjednoduššími choreografiemi tak, abyste si zvykli na základní postoj, pohyb, pozice a postupně se náročnost zvyšuje. Při cvičení se i částečně zapotíte, ale oproti jiným fitness lekcím zde zůstáváte v cardiozone, a proto je efekt spalování tuků a následně hubnutí velmi viditelný, za prvé díky úbytku tuku a za druhé díky rovnému postoji, díky němuž si ihned (na oko) uberete alespoň 3 kila.